Dobré odpoledne, dnes je sobota 13.4.2024
svátek slaví Aleš,
zítra Vincenc
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

I toto je vánoční pohoda. I když, jak pro koho! Ani dnes na Štědrý den neporušili otužilci z TJ Haná Prostějov devětadvacetiletou tradici a v pravé poledne se šestatřicet z nich ponořilo do chladné vody plumlovského rybníka Bidelce. Teplota vzduchu se vyšplhala na jeden stupeň nad bod mrazu, voda měla okolo pěti stupňů. Kouskům otužilců přihlížely stovky zimomřivých diváků.

 

„Můžu vám říct, že kdybych měla porovnat kanál La Manche a plumlovský Bidelec, tak složitější je to pro mě možná tady,“ smála se ne celé kolo Dana Zbořilová, prostějovská přemožitelka kanálu mezi Francií a Anglií. „Já bych ale neměla Vánoce tak hezké bez toho, abych se tady s kamarády a kolegy z oddílu nevymáchala. Nejhorší je tam vlézt, pak když jste z vody venku, už je to paráda,“ dodala slavná plavkyně.  

Diváci se tetelili zimou u břehů Bidelce už hodinu před oficiálním začátkem akce. Hasiči zatím v zamrzlém rybníku vysekávali otvor zhruba deset krát deset metrů. „Je to naše každoroční záležitost, bereme to procházkou až z Prostějova, bez toho by u nás nebyly Vánoce Vánocemi. Na ty blázny, co tam lezou, se vždycky rádi podíváme. Já bych do té vody nešla ale ani náhodou,“ svěřila se www.vecernikpv.cz paní Jarmila z Prostějova.

„Všichni se moc těšíme, stejně jako každý rok. Tady na Bidelci jsme v dočasném azylu, protože přehrada je vypuštěná. Navíc toto setkání není určeno jen pro plavce našeho klubu, ale pro všechny odvážné z řad příchozích,“ řekl Luděk Coufal, předseda TJ Haná Prostějov ve chvíli, kdy se bezmála čtyři desítky plavců dávaly dohromady ke společnému focení. Zároveň nás neználky seznámil s tím, jaké to vůbec je, když se odvážíte ponořit do ledové vody. „Když do té vody vlezete, nechce se vám vůbec nic dělat, jste rádi, že se vůbec pohybujete. Velice brzy si ale tělo na chladnou vodu zvykne a rázem prožíváte velmi příjemné pocity. Najednou se vám z té vody ani nechce. No a pak, když jste venku, jste v sedmém nebi, protože máte pocit příjemného tepla, které se vám rozlévá do celého těla,“ popsal Luděk Coufal.

Těsně po poledni se pak jeden po druhém ponořili do vody v Bidelci. Diváci se jenom třásli a slastně popíjeli grog podávaný místními hasiči. „Pojďte si skočit s námi! Určitě se vám to také bude líbit a uděláte něco pro své zdraví,“ lákal nás do vody i Zdeněk Peichl, radní města Prostějova. S díky jsme odmítli, možná zase za rok…

plavani1 plavani2 plavani3
 plavani4 plavani5

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...