Dobrý podvečer, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

49 urcice_stromDen před první adventní nedělí bylo v centrech obcí a měst v regionu rušno. Navzdory zimě mnozí lidé vyrazili do ulic, aby jim neuniklo slavnostní rozsvěcení toho jejich vánočního stromu. Při této příležitosti ocenili nejen vánočně laděná vystoupení, ale hlavně rozlévaný svařák, který snad byl připraven pouze z rumu s „rodným listem”.

Například v Určicích byl letos pro všechny lidi zvědavé na rozsvícení vánočního stromu připraven rozsáhlý program, který u zdejší nové radnice začal už v 16.00 hodin. V rámci něj mimo jiné vystoupily také děti z místní mateřské a základní školy, jejichž produkce si snad zasloužila lepší nazvučení. Nicméně jinak bylo vše díky společné organizaci hasičů, zahrádkářů a obce velmi solidně připraveno. Celá akce, kterou si užily hlavně děti, byla zakončena ohňostrojem.

Ve velkém letos pojali rozsvěcení vánočního stromu také v Plumlově. Na náměstí jim ho přijel ve stylovém kočáře rozsvítit samotný anděl. Doprovázel jej Mikuláš, který upozornil, že na nedalekém zámku proběhne čertovský rej v režii jeho dalších společníků. „Nemyslete si, že moji čerti do pekla berou jenom zlobivé děti. Například loni jsme v nedalekých Soběsukách sbalili jednu babičku za to, že celý rok zlobila dědečka,” upozornil diváky všech generací Mikuláš, který rovněž navrhl, že by si děti z Plumlova mohly ten svůj strom příští rok samy pojmenovat. Ani v Plumlově to samotným rozsvícením stromu rozhodně neskončilo. Z náměstí se lidé mohli vypravit na nedaleký zámek, kde pro ně byly připraveny spirituály v podání kapely No problem či vánoční koledy, s nimiž vystoupil plumlovský pěvecký sbor. Následovala zde pak i bohatá Mikulášská nadílka a zmiňovaný čertovský rej. Nebylo přitom zlobivého dítěte, které by se právě na tuto akci dostavilo bez obav, že skončí v pekle v nějakém tom kouřícím hrnci. To se však nestalo a voňavé páry stoupaly pouze z hrnců s punčem či z uzených dobrot.  Určice, Plumlov a řada dalších obcí v regionu pak i letos sloužily jako dobrý příklad toho, že právě rozsvěcení vánočního stromu je bezesporu velmi vděčnou akcí, na kterou místní lidé s dětmi v hojném počtu vždy rádi zamíří.

49 plumlov_prijezd 49 plumlov_strom_sviti 49 plumlov_pevci

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...