Dobrý podvečer, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

47 olsanyPolicejní vyšetřovatelé se nyní zabývají příčinou těžké dopravní nehody, ke které došlo v úterý odpoledne. Mezi Olšany a Držovicemi mladá řidička Fiatu vyjela do protisměru, kde autem narazila do stromu. V současnosti je s těžkým zraněním hospitalizována v nemocnici.

„V úterý 13. listopadu krátce před půl třetí odpoledne došlo na silnici mezi obcemi Olšany u Prostějova a Držovicemi k havárii vozidla Fiat Mareo. Třiatřicetiletá řidička, která jela uvedeným úsekem směrem na Držovice, z dosud nezjištěné příčiny po předjetí cyklisty  vybočila ze silnice. Z komunikace vyjela vlevo a narazila do stromu,“ popsala nám dosti nepochopitelnou havárii Irena Urbánková, tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově.

Pár minut po tvrdém karambolu začala záchrana mladé řidičky. „Po nehodě zůstala žena zaklíněna ve zdemolovaném vozidle, odkud ji vyprostili hasiči. Zraněná řidička byla převezena sanitním vozem do Fakultní nemocnice v Olomouci. Podle lékařské zprávy utrpěla středně těžké zranění,“ dodala Irena Urbánková.

Požití alkoholu bylo vyloučeno dechovou zkouškou, hmotná škoda na vozidle byla vyčíslena na 50 500 korun. Přesná příčina a okolnosti nehody jsou předmětem šetření.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...