Dobré dopoledne, dnes je sobota 15.6.2024
svátek slaví Vít,
zítra Zbyněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

46 vitezovePřestože ze všech stran slyšíme, že je třeba dávat si mimořádný pozor na alkohol neznámého původu, uspořádali tuto sobotu v Čechách pod Kosířem premiérový ročník koštu slivovice a pálenek. Příjemná akce se obešla bez jakýchkoliv zdravotních problémů.

Každý, kdo v sobotu dorazil do Čech pod Kosířem, mohl říct, že pil pod obrazy. V příjemném prostředí místní multifunkční budovy se totiž koštovalo stylově pod plátny namalovanými Františkem Gračkou na motivy obrazů Josefa Mánese. Příchozí pak hodnotili celkem 53 vzorků pálenek v pěti kategoriích. Nejpočetněji a to 17 vzorky byla zastoupena slivovice.  Samotní organizátoři akce byli v období, kdy se v souvislosti s tvrdým alkoholem nejčastěji skloňuje jedovatý metanol, počtem zaslaných vzorků i účastí příjemně překvapeni. „Vzhledem k tomu, že se jedná o první ročník, tak jsme tolik vzorků pálenek rozhodně nečekali. Skutečnost, že by mohly obsahovat metanol si ani nepřipouštíme. Věříme, že jsou to všechno vzorky prověřené a svými majiteli několikrát ochutnané. Nepředpokládám, že by nám tu měl někdo oslepnout,” vyjádřil se starosta obce Milan Kiebel. Průběh soutěže mu dal jednoznačně za pravdu. Mezi příchozími, kteří navíc od každého vzorku upili jen velmi malé množství, se žádný zdravotní problém skutečně neobjevil. Absolutními vítězi se pak stali manželé Karafiátovi. Po skončení soutěže tak mohla zábava v sále plynule pokračovat bálem v rytmu country. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...