Dobré dopoledne, dnes je úterý 5.3.2024
svátek slaví Kazimír,
zítra Miroslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

46 pozarV noci z úterý na středu zachvátil požár menší hospodářské stavení v Horním Štěpánově. Linka tísňové pomoci Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje přijala patnáct minut po půlnoci informaci o požáru v půdním prostoru budovy. Nebezpečné plameny podle oznamovatelů velmi rychle nabíraly na intenzitě a ohrožovaly přilehlý rodinný domek.

Hasičů na pomoc vyslali jednotky profesionálních hasičů z nedaleké Konice doplněné o další cisternové vozidlo s profesionální jednotkou z Prostějova. Z řad dobrovolníků k pomoci také vyjeli hasiči z Brodku u Konice a místního Horního Štěpánova.

„Menší dřevěná hospodářská budova byla v době našeho příjezdu zcela zasažena plameny, ty také již částečně poškodily i střechu přilehlého rodinného domku. Intenzivním hašením za nasazení několika hasebních proudů jsme požár dostali pod kontrolu zhruba po dvaceti minutách. Naši práci komplikovalo husté zakouření a proto byl celý zásah prováděn v dýchací technice,“ uvedl Zdeněk Hošák, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje.

Dřevěnou budovu o rozměrech zhruba osm krát osm se již uchránit nepodařilo. „Naštěstí díky rychlé pomoci hasičů nedošlo k výraznému rozšíření na střechu domku. Požár jen částečně zasáhl několik krovů její dřevené konstrukce. Hasiči v následujícím čase prováděli celkové rozebrání a vynášení otopu z vyhořelé hospodářské budovy, majitel zde měl uskladněné dřevo a uhlí. To je také zřejmě příčinou vzniku požáru po samovznícení topných briket,“ dodal Zdeněk Hošák.

Podle majitelů došlo ke škodě za 50 tisíc korun. Při požáru a rovněž i zásahu hasičů nedošlo k žádnému zranění.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...