Dobré dopoledne, dnes je sobota 15.6.2024
svátek slaví Vít,
zítra Zbyněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

45 myslivciLovecká sezona je v plném proudu, myslivci se každý víkend scházejí ve svých honitbách. Nikoliv však sami. Například během uplynulé soboty, než vyšli na lov zvěře, se museli podrobit důkladným kontrolám policistů. Jak totiž známo, už několik let se přísně dohlíží na to, aby myslivci nebyli pod vlivem alkoholu.

Ještě před deseti lety to bylo něco nemyslitelného, aby si myslivec na honu, nebo před ním nedal nějakou tu štamprli něčeho ostřejšího. Jenomže stále se zvyšující případy střelných zranění a podobných nehod, mnohdy i tragických, mělo logický následek. Do terénu vyrazila i policie, neboť zpřísněný zákon zakázal požívání jakéhokoliv množství alkoholu a samozřejmě i drog během honu. „Kontrola je prováděna podle zákona o zbraních a střelivu a vykonáváme ji pravidelně každým rokem. Součástí je lustrace zbrojních průkazů na mysliveckých honech, a především se zaměřujeme na kontrolu, zda myslivci nejsou ovlivněni alkoholem, či jinými návykovými látkami,“ řekla Večerníku přímo na místě první policejní razie v Mostkovicích Alena Nedělníková z Preventivně informační skupiny Územního odboru Policie ČR v Prostějově.

Policisté v sobotu vyrazili za myslivci nejenom do Mostkovic, ale také do Bedihoště a Želče. „Celkem jsme zkontrolovali pětašedesát osob, přičemž nebyl zjištěn žádný přestupek. Průkazy i zbraně měli myslivci v naprostém pořádku, stejně tak ani u jednoho z nich nebylo zjištěno požití alkoholu či drog,“ oznámila Večerníku v sobotu odpoledne Alena Nedělníková.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...