Dobré dopoledne, dnes je sobota 15.6.2024
svátek slaví Vít,
zítra Zbyněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

44 babetaPředminulý víkend došlo na Konicku k policejní honičce za motorkářem, který už způsobem jízdy se zdál hlídce Policie ČR podezřelý. Muž na motocyklu se snažil ujet, ale marně.

„V sobotu 20. října kolem půl desáté večer chtěla policejní hlídka v katastru Konice zkontrolovat řidiče motocyklu Babetta. Předjela ho a za pomoci světelného signálu červeným světlem se ho snažila zastavit. Řidič však na nic nereagoval a pokračoval v jízdě. Hlídce se podařilo motocyklistu zastavit až na místní komunikaci vedoucí k zemědělskému družstvu,“ uvedla Irena Urbánková, tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově. Jednalo se o devětadvacetiletého muže z Prostějovska. „Muži zákona u něj provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní a naměřili mu 1,26 promile alkoholu v dechu. Navíc u sebe neměl řidičský průkaz. Lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu odmítl. Další jízda mu byla zakázána,“ dodala mluvčí policie.

Teď podezřelému muži za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...