Dobré dopoledne, dnes je sobota 15.6.2024
svátek slaví Vít,
zítra Zbyněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

44 pteni_ohenČtyři jednotky z řad profesionálních i dobrovolných hasičů v úterý krátce po půl jedenácté dopoledne vyjely k likvidaci požáru střechy rodinného domku ve Ptení. Přestože hasiči byli na místě skutečně bleskově, oheň dokázal napáchat škodu za tři čtvrtě milionu korun. Dům je v tuto chvíli naprosto neobyvatelný.

Nejdříve byla u zničujícího požáru místní dobrovolná jednotka hasičů. Ta dorazila k domu v plamenech jen během několika minut po ohlášení. „Plameny již celkově pohlcovaly střechu menšího domu, a navíc nebezpečně ohrožovaly okolní domy. Za nasazení několika hasebních proudů zahájily jednotky ochlazovaní přilehlých objektů a lokalizaci požáru v přízemních prostorech a podkrovní části. Důkladným průzkumem v hustě zakouřených prostorech vyloučili hasiči možnou přítomnost uvězněných osob,“ informoval Večerník krátce po výjezdu Zdeněk Hošák, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje.

Po zhruba dvaceti minutách se hasičům podařilo nebezpečné plameny zkrotit. V následujících minutách pokračovali v rozebírání požárem zničené střešní konstrukce, vynášení uskladněného materiálu z půdních prostor a dohašování menších ohnisek. Požár zcela zničil střechu objektu a bylo nutné provést kompletní rozebrání i z důvodu nebezpečí možného zřícení. „Po provedeném závěrečném průzkumu a vyloučení možných větších skrytých ohnisek bylo požářiště předáno k následnému několikahodinovému dohledu místní dobrovolné jednotce. Co je příčinou vzniku požáru je v tuto chvíli v šetření. Škody po požáru budou v řádech statisíců korun. Při požáru i zásahu hasičů nedošlo k žádnému zranění,“ přidal později další informace Zdeněk Hošák.

„Společně s hasičskými vyšetřovateli prověřujeme možné příčiny požáru. Škoda byla celkově vyčíslena na 750 tisíc korun,“ dodala Irena Urbánková, tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...