Dobrý podvečer, dnes je sobota 13.4.2024
svátek slaví Aleš,
zítra Vincenc
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

39 prehrada_hrazNa procházku či vyjížďku kolem přehrady můžeme na nějaký čas zapomenout. Hráz plumlovské přehrady bude totiž od pondělí 24. září pro cyklisty i pěší uzavřena! Důvodem je probíhající rekonstrukce, která má skončit až koncem září příštího roku. Zeminu vybagrovanou během oprav by dělníci měli navážet do nejhlubšího místa přehrady.

Na hráz plumlovské přehrady bude vstup zakázán. „Od pondělí čtyřiadvacátého září bude uzavřená koruna hráze plumlovské přehrady pro automobily, cyklisty i  pěší,“ sdělila v pátek Gabriela Tomíčková, mluvčí Povodí Moravy. Jak dlouho bude uzavírka trvat? „Firma se zavázala všechny práce dokončit do září příštího roku. To je i termín, do něhož odhadujeme, že bude hráz uzavřena,“ dodala.

Bagry, které se po roce objevily na dně nádrže, přilákaly nejen pozornost médií, ale i zlodějů. Jejich snažení by mělo být příště zbytečné, strojníci mají po této zkušenosti pokyn nechávat nádrže prázdné. Čerpat je budou až ráno. Zemina, kterou stroje při opravách vybagrují, se už nebude vozit na pole, jak tomu bylo dříve. Tatrovky ji budou navážet do nejhlubšího místa přehrady, kterým je takzvaná laguna.

Zakázku na opravu hráze za 136 milionů korun nakonec vysoutěžily firmy IMOS a DIS. Po dokončení náročných oprav návodního líce by se měla přehrada ještě letos na jaře opravit. O termínu opětovného napouštění ovšem dlouhodobě panují mezi lidmi velké pochybnosti... 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...