Dobré ráno, dnes je pátek 12.8.2022
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

36 zouzelkaMěsíčně si přišel na víc peněz než primátor města Prostějova a primář prostějovské nemocnice dohromady. Přitom byl oficiálně nezaměstnaný... „Celou dobu jsem žil z peněz, které jsem získal díky prodeji domu před šesti lety,“ objasňoval v úterý před senátem prostějovského soudu své majetkové poměry dvaačtyřicetiletý Jiří Žouželka z Mostkovic. Podle obžaloby však on a jeho další dva parťáci kradli auta. A ve velkém!

Za noc jich dle zjištění policistů odcizili až pět, přičemž řádili hlavně v Prostějově. Činili se však po celé republice, ale například i v Rakousku. Na vrakovišti v Opavě pak ukradená auta „střelili“ za minimální částku pětadvacet tisíc korun. Za dva dny „práce“ si tak ve dvou přišli na hodně přes sto tisíc korun. Kdo z vás to kdy měl?! Jenže, každá legrace jednou končí a tak se tato zlodějská partička potkává v těchto dnech místo „Pod žudrem“ u prostějovského soudu... A Večerník, který se letos vydal „Po stopách zločinu“ případ podrobně sleduje.

Zámožný Jiří Žouželka si na svoji obhajobu najal hned dva právníky. Před senát v úterý předstoupil tak, jak ho všichni znali: vkusně oblečený, razantní a naprosto suverénní. Přitom mu za pokračující trestný čin krádeže hrozí až osm let vězení. Na stejně dlouhou dobu může skončit za mřížemi i jeho příbuzný Robert Fink, který v ulici „Za vodou“ v Mostkovicích bydlel jen pár metrů od něj. U soudu však mluvil třesoucím se hlasem, vážil každé slovo a očividně se bál, aby náhodou neřekl něco, co by mu mohlo přitížit. Trest hrozí i třicetiletému Richardu Majerovi ze Skalky a také Martinovi Krejčímu, majiteli vrakoviště v Opavě. Právě tam  Žouželka s Finkem kradená auta vozili.

„S Jiřím Žouželkou a Robertem Finkem jsem se seznámil v roce 2009. Brzy nato jsem od nich začal odkupovat auta. Většinou šlo o fabie a octavie. Za každou z nich jsem jim dal od pětadvaceti do čtyřiceti tisíc korun. Bylo mi přitom jasné, že pochází z krádeží. Nedostal jsem od nich žádné doklady, registrační značku a často ani klíč,“ vypověděl před senátem Martin Krejčí, který v Opavě provozoval autovrakoviště a zároveň ve své firmě nabízel kompletní sortiment originálních náhradních dílů na  škodovky, volkswageny či audi. „Nepopírám, že jsme s panem Krejčím do Opavy vozili auta, a to jak z Moravy, tak z Čech. V těchto případech jsem vždy fungoval pouze jako řidič,“ reagoval Jiří Žouželka. Přestože stále působil neobyčejně přesvědčivě, samotný obsah jeho výpovědi se nezdál být pravděpodobný...

Podle výpovědi svědků jezdil Jiří Žouželka na lup ve svém černém Audi A6, které rovněž ukradl.  „Poprvé mě zkontaktoval s tím, že potřebuje na autě v Olomouci odblokovat zpátečku. Udělal jsem to, následně jsme s autem odjeli a nechali ho stát v Držovicích,“ uvedl na policii Richard Majer ze Skalky. Podobných případů pak Majer popsal hned několik, k většině z nich došlo přímo v Prostějově. „Jiří Žouželka auta otvíral obvykle šroubovákem, který vrazil do karoserie v prostoru nad zámkem. Když se dostal dovnitř, demontoval spínací skříňku a následně auto nastartoval,“ vypověděl policistům Richard Majer ze Skalky.

Samotný Žouželka jakoby v tu chvíli nechtěl věřit vlastním uším... „Pan Richard Majer lže! Mohu jen spekulovat o tom, co jej k tomu vede, ale faktem je, že lže,“! reagoval jen krátce. Sám však vypovídat odmítl, v soudní síni pouze glosoval výpovědi ostatních. Přitom dával najevo kromě své inteligence a schopnosti zachovávat chladnou hlavu i pocit vlastní nadřazenosti.  

V Opavě se policistům loni v prosinci podařilo zabavit čtyřicítku kradených aut. Dá se  předpokládat, že banda kolem Jiřího Žouželky jich ukradla mnohonásobně více. Své působení podle policistů neomezovala pouze na Prostějov, kradli po celé republice, dokonce i v Rakousku.  Dle policie za noc byli schopni odcizit i pět aut. „Na vozidlech ihned vyměnili státní poznávací značky a nechali je stát volně na parkovištích. Vozy se jim podařilo zlegalizovat na doklady z bouraných automobilů, dovezených ze zahraničí. Nové poznávací značky totiž nebyly evidovány jako ukradené. Pachatelé vozy k uskladnění do haly obvykle převáželi s několikadenním zpožděním,“ popsal praxi zlodějského gangu vedoucí odboru obecné kriminality olomoucké policie Libor Šamšula.

Rozsudek v tomto procesu dosud nepadl, jednání bylo odročeno za účelem výslechů celé řady poškozených. Další hlavní líčení je na programu již zítra, tj. v úterý 4. září, kdy mají být vyslechnuti jak Jiří Žouželka, tak i Robert Fink, Martin Krejčí, Richard Majer, ale i Marek Buřt.

Večerník u toho nebude chybět!

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...