Dobré dopoledne, dnes je pátek 12.8.2022
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

policie u_vodyObrovský šok čekal na náhodné kolemjdoucí, kteří se v sobotu procházeli kolem Donbasu u Tovačova. Z jezera vytáhli kufr. Když jej otevřeli, zjistili, že se uvnitř skrývá lidské torzo. Vše nahlásili policii. Kriminalisté se nyní snaží zjistit, kdo v kufru skončil.

„Zatím víme jen to, že se jednalo o muže. Jeho totožnost ale neznáme a prověřujeme, zda nepatří někomu z pohřešovaných osob v databázi. Co bylo příčinou úmrtí a jak dlouho bylo tělo ve vodě, zjistí teprve nařízená soudní pitva," uvedla krajská policejní mluvčí Marta Vlachová. Policie přitom bude případ zřejmě vyšetřovat pro podezření ze zvlášť závažného trestného činu vraždy. 

Rozkládající se mrtvolu přitom lidé našli v jezeře, které slouží jako zdroj pitné vody pro Přerov. Podle vyjádření vedení společnosti Vodovody a kanalizace k žádnému zhoršení kvality vody v jezeře v posledním měsíci nedošlo. „Vzorky z jezera byly odebrány přesně před týdnem a nebyla zjištěna žádná změna v kvalitě vody,” sdělil její ředitel Miroslav Dudálek s tím, že voda odebraná z Donbasu se před tím, než dojde k odběratelům, několikrát čistí.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...