Příjemnou noc, dnes je pondělí 3.10.2022
svátek slaví Bohumil,
zítra František
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

2012 31 dvorakZnámý pěstitel konopí z Ospělova Dušan Dvořák do vězení nepůjde. Přitom kvůli pěstování marihuany mu hrozilo až deset let pobytu za mřížemi. Obžaloba však byla stažena. Stejně to dopadlo i v případě, kdy dvěma ženám vyhrožoval, že je „umlátí palicí”.

 

 

„Žalobu jsem stáhl na základě znaleckého posudku z oboru psychyatrie. Z něho vyplývalo, že pan Dvořák v době pěstování marihuany nebyl duševně zdravý. Kvůli tomu nebyl schopen rozpoznat následky svého jednání. V takovém případě by jej soud stejně osvobodil. Proto jsem vzal obžalobu zpět,” vysvětlil prostějovský státní zástupce Ivo Černík, který se dle vlastních slov nechal inspirovat postupem pražské státní zástupkyně Zdeňky Galkové. Ta Dvořáka obvinila z trestného činu vydírání za to, že Karolíně Peake a Dagmar Navrátilové poslal výhružné SMS zprávy. „V těch jim vyhrožoval, že je „umlátí palicí”. Právě na základě znaleckého posudku z oboru psychiatrie však kolegyně svoji žalobu v pondělí u soudu stáhla,” doplnil Černík.

Kauza, kterou se měl v úterý zabývat prostějovský soud se vztahuje k policejnímu zásahu ze září 2010. Policisté tehdy z Ospělova odvezli přes 140 částečně usušených rostlin a další dvě stovky konopných rostlin sklidili na Dvořákově zahradě.

O svou sklizeň přišel Dvořák také před třemi lety. Policisté tehdy zabavili téměř 800 rostlin a skoro 20 kilogramů sušené hmoty. Prostějovský soud mu za to vyměřil trest 30 měsíců vězení s podmínečným odkladem na 2,5 roku. Za opakovanou trestnou činnost Dvořákovi v úterý hrozil nepodmíněný trest.

O své nepoučitelnosti Dušan Dvořák přesvědčil i loni v srpnu, kdy mu kriminalisté na jeho zahrádce v Ospělově sklidili sedm desítek rostlin a dále masti a tinktury.

Dušan Dvořák se vždy hájil tím, že konopí používá pouze pro léčebné účely. Toto tvrzení dle státního zástupce vyvrací množství psychotropní látky THC v rostlinách, které Dušan Dvořák pěstuje. Podstatné je, že hodnota marihuany, kterou jinde nezaměstnaný Dušan Dvořák na své zahrádce nelegálně pěstoval, by se na černém trhu pohybovala v řádech milionů korun.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...