Příjemnou noc, dnes je úterý 4.10.2022
svátek slaví František,
zítra Eliška
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

31 kabelkaLoupežná přepadení se v Prostějově stávají každotýdenním koloritem. Tentokrát přímo na ulici zatím neznámý pachatel přepadl jednapadesátiletou ženu a brutálním způsobem ji okradl o kabelku.

„V úterý 24. července ve večerních hodinách neznámý pachatel přistoupil v Krokově ulici v Prostějově k jednapadesátileté ženě a vytrhl jí z ruky klíče od domu. Pak se snažil strhnout jí kabelku z ramene, ale tomu se poškozená bránila. Při přetahování poškozenou pachatel shodil na chodník a otvíracím nožem přeřízl ucho kabelky, kterou ženě vytrhl z ruky a utekl pryč. Nacházela se v ní peněženka s finanční hotovostí 700 korun, dále v ní byly osobními doklady, platební karta, dioptrické brýle a mobilní telefon. Celková škoda byla vyčíslena na téměř 4 000 korun,“ uvedla k případu Miluše Zajícová, tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově. Policisté případ šetří pro trestné činy loupeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. „Pachateli v případě dopadení hrozí až desetileté odnětí svobody,“ dodala Miluše Zajícová. 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...