Příjemnou noc, dnes je úterý 4.10.2022
svátek slaví František,
zítra Eliška
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

30 marihuanaK neuvěřitelné policejní honičce došlo v úterý v jižní části Prostějovska. Policejní hlídka zastavila v Brodku u Prostějova k běžné kontrole řidiče, který obcí projížděl zvýšenou rychlostí. Ten nejprve zastavil, poté se však rychle rozjel. Policistům ujížděl více než stokilometrovou rychlostí po silnici, polních cestách i zahradách. V Žešově byl však polapen. Další vyšetřování přineslo hned několik překvapení.

„V úterý odpoledne bylo zastavováno policejní hlídkou osobní vozidlo v obci Brodek u Prostějova. Řidič na znamení nereagoval a v jízdě pokračoval dál. Policisté z tohoto důvodu začali vozidlo pronásledovat po cestách okresu směrem na Pivín. Zde se vozidlo policistům ztratilo z dohledu. Řidič ujížděl po zpevněných i nezpevněných komunikacích nepřiměřenou rychlostí, kdy i při jízdě v obcích jel rychlostí 120 až 130 kilometrů za hodinu  Dalším prověřováním v okolí byl řidič vypátrán v Žešově,“ popsala honičku za pirátem silnic Miluše Zajícová, tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově. Z muže se však nevyklubal pouhý pirát silnic. „Při kontrole se šestadvacetiletý řidič nechoval standardně a vzhledem k dalším zjištěným okolnostem vzniklo podezření, že by se ve vozidle mohly nacházet věci pocházející z trestné činnosti nebo věci, kterými byla trestná činnost spáchána. Vozidlo bylo převezeno na policii v Prostějově a řidič byl zadržen a umístěn do policejní cely. Na základě dalších skutečností bylo zjištěno, že se jedná o muže, který minimálně ve čtyřech případech porušil trest zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel, který mu uložil soud. Tím se dopustil trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi. Proti obviněnému bylo zahájeno trestní stíhání a ve čtvrtek byl na okresní státní zastupitelství dán podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby. Ten byl v pátek soudem akceptován,“ uvedla Miluše Zajícová.

Policisté v souvislosti s tímto mužem prověřují také okolnosti další možné trestné činnosti, neboť ve vozidle, které bylo zajištěno, nalezli přibližně jeden kilogram zpracované rostlinné hmoty s podezřením na marihuanu. „Psychotropní látka byla zajištěna a bude zaslána ke znaleckému zkoumání na specializované policejní pracoviště k odborné expertíze. Muž je tedy podezřelý i z trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Tento případ je nyní ve fázi prověřování,“ uzavřela mluvčí prostějovské policie.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...