Příjemnou noc, dnes je pátek 21.6.2024
svátek slaví Alois,
zítra Pavla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

28 honickaPolicistům zastavil, pak však znovu nastartoval a ujel. Mladého řidiče Renaultu pak muži zákona naháněli i po dálnici směrem na Vyškov. Jakmile ho znovu zastavili, poznali, proč mladík za volantem tak zběsile ujížděl.

„V neděli 8. července kolem 21.10 hodin zastavovala v Mořicích policejní hlídka osobní motorové vozidlo Renault Megane. Řidič sice vozidlo zastavil, ale v okamžiku, kdy ho policisté vyzvali k předložení dokladů k řízení vozidla, auto opět nastartoval a hlídce začal ujíždět. Namířil si to k dálničnímu sjezdu na dálnici D1, na ni najel a pokračoval směrem na Ivanovice na Hané. Tam byl policejní hlídkou dostižen a zastaven,“ popsala Večerníku krátkou honičku Irena Urbánková, tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově.

Během šetření muži zákona zjistili, proč jim třiadvacetiletý řidič ujížděl. „Má totiž Okresním soudem v Prostějově vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel až do srpna příštího roku. Řidič byl eskortován na policejní služebnu k provedení dalších úkonů. Nyní je podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na tři léta. Po provedení úkonů byl řidič propuštěn,“ dodala Irena Urbánková. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...