Příjemnou noc, dnes je pátek 21.6.2024
svátek slaví Alois,
zítra Pavla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

28 civava_mitsubishiKe kuriózní dopravní nehodě, v níž ovšem sehrál roli alkohol za volantem, došlo v pátek 6. července 2012 krátce před osmou hodinou ranní v obci Hačky na Prostějovsku. Totálně opilý šofér nedokázal zabránit střetu se psem, kterého následně usmrtil.

Uvedenou obcí, ve směru od Rakůvky do centra obce jel dvaatřicetiletý řidič vozidlem Mitsubishi Lancer. „Na rovném úseku vozovky, před jedním z domů, došlo ke střetu mezi vozidlem a psem rasy čivava, který vběhl zleva řidiči do jízdní dráhy. Majitelka měla psa na volno.  Následkem nárazu došlo k uhynutí psa. Policisté u řidiče na místě provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní. Naměřili mu 1,92 promile alkoholu v dechu, opakovanou dechovou zkouškou mu pak naměřili 1,89 promile. Po poučení se muž odmítl podrobit lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu. Na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda,“ uvedla k případu Irena Urbánková, tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově.

Škoda byla vyčíslena na 10 tisíc korun. Dopravní nehoda je i nadále v šetření. Dvaatřicetiletý řidič je nyní podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...