Příjemnou noc, dnes je pátek 21.6.2024
svátek slaví Alois,
zítra Pavla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

28 srazka_otaslaviceObrovské štěstí měli minulou středu tři lidé. Při čelní srážce dvou vozidel mezi Otaslavicemi a Myslejovicemi odvezla sanitka do nemocnice jen s lehčími zraněními oba řidiče včetně jedenáctiletého chlapce. Jako by se všichni podruhé narodili!

„Ve středu 4. července 2012 kolem ve 13.45 hodin došlo mezi Otaslavicemi a Myslejovicemi k dopravní nehodě, která si naštěstí vyžádala lehké zranění. Pětačtyřicetiletý řidič Škody Octavia se při průjezdu pravotočivou zatáčkou čelně střetl s protijedoucím vozidlem Ford Mondeo, které řídila sedmadvacetiletá žena. Škoda Octavia dostala smyk, převrátila se na střechu, potom zpátky na kola a zůstala stát v protisměru. Vozidlo Ford Mondeo bylo po střetu odhozeno do pravé příkopy, odkud se odrazilo a částečně zůstalo otočené do příkopy, částečně do vozovky,“ popsala Večerníku hrůzně vypadající karambol Irena Urbánková, tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově.

Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče škodovky i řidičky Fordu Mondeo a jejího jedenáctiletého spolujezdce sedícího v dětské sedačce na zadním sedadle. „Zranění byli sanitkami převezeni do prostějovské nemocnice k vyšetření. Alkohol byl na místě vyloučen dechovou zkouškou. Hmotná škoda na vozidlech byla vyčíslena na 333 000 korun,“ dodala Irena Urbánková s tím, že dopravní nehoda a míra jejího zavinění je stále v šetření.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...