Příjemnou noc, dnes je pátek 21.6.2024
svátek slaví Alois,
zítra Pavla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

nahled 28_nasilnikJen těžko uvěřitelný případ domácího násilí s následným vykázáním řešila prostějovská policie minulou středu. Šestadvacetiletý muž požadoval po svých rodičích peníze. Když mu je odmítli dát, napadl je vší brutalitou. Fyzicky dokonce napadl i jednoho z policistů z hlídky, která přijela případ řešit!

Prostějovští policisté vykázali další násilnou osobu, letos už devátou. Tentokrát šlo o mladého muže, který se dopouštěl domácího násilí na svých rodičích. „Ve středu 4. července 2012 v dopoledních hodinách v bytě na Poděbradově náměstí v Prostějově nejprve slovně a poté i fyzicky napadl šestadvacetiletý muž své rodiče ve věku 65 a 69 let,“ potvrdila nám případ Irena Urbánková, tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově. Vzápětí Večerníku popsala, jakou hrůzu starší manželská dvojice prožila se svým nezdárným synem. „Nejdřív vulgárně nadával své pětašedesátileté matce a nutil ji, aby mu dala peníze. Když ta odmítala, fyzicky ji napadl a smýkal s ní po bytě. Pak šel za svým devětašedesátiletým otcem a i po něm požadoval peníze. A když mu i on odmítl dát peníze, nerozpakoval se na něj zaútočit pěstmi a sprostě mu nadávat. Navíc mu vyhrožoval, že ho podřeže. Žena z obavy o jejich životy zavolala na policii,“ uvedla Irena Urbánková.

Přivolaná policejní hlídka násilníka zajistila. „Mladý muž však ještě předtím, než mu byla nasazena pouta, stačil zaútočit na jednoho ze zakročujících policistů loktem a pěstmi. Přidal i několik kopanců. Policisté použili donucovací prostředky a násilníkovi přiložili pouta. Během incidentu ke zranění jak poškozených, tak zakročující hlídky nedošlo. Nedošlo ani ke škodě na majetku. V průběhu šetření muži zákona zjistili, že se nejedná o první incident ze strany šestadvacetiletého syna vůči jeho rodičům a k podobným incidentům dochází již rok a půl a útoky se stupňují,“ sdělila dále mluvčí prostějovské policie.

Na základě vyhodnocení bylo zkonstatováno, že se jedná o domácí násilí a násilník byl ještě téhož dne vykázán ze společného obydlí a jeho bezprostředního prostoru na dobu 10 dnů. Skutek fyzického napadení rodičů a zakročující hlídky je šetřen samostatně, a to pro přečin vydírání a přečin násilí proti úřední osobě. „Hned druhý den, ve čtvrtek  5. července bylo zahájeno trestní stíhání uvedeného muže pro oba dva přečiny, za které mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na čtyři léta. Trestní stíhání je vedeno na svobodě,“ uzavřela Irena Urbánková, tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...