Dobré dopoledne, dnes je sobota 15.6.2024
svátek slaví Vít,
zítra Zbyněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Zatímco prostějovská kriminálka intenzivně pátrá po lupiči, který v pondělí večer s nožem v ruce přepadl barmanku v herně Tampa v Plumlovské ulici, Prostějovskému Večerníku se podařilo získat videozáznam z přepadení! Předala nám ho kriminální policie, která tímto žádá všechny občany o pomoc. „Jestliže někdo z občanů pozná mladého muže s kšiltovkou na hlavě, nechť prosím zavolá na bezplatnou linku Policie ČR 158,“ apeluje na veřejnost Irena Urbánková, tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově. 

„V pondělí kolem 21.30 hodin vstoupil neznámý pachatel do jednoho z barů na ulici Plumlovská v Prostějově. Nejdříve zamířil k výherním automatům, potom se vrátil zpátky k barovému pultu. Obsluhu baru, pětadvacetiletou ženu, natlačil za barový pult a se slovy: „Dej mi peníze“ požadoval vydání finanční hotovosti. Dokonce na ženu vytáhl z batohu, který měl u sebe, nůž, mířil na ni a svůj požadavek na vydání peněz zopakoval,“ popsala Večerníku závažný případ Irena Urbánková, tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově. Pachatel nakonec sám vešel za barový pult, odkud ukradl příruční pokladnu s penězi a klíči od baru a s lupem odešel pryč. „Odcizená příruční pokladna byla nalezena prázdná, pohozená nedaleko baru. Ke zranění obsluhy nedošlo, škoda byla vyčíslena na 40 tisíc korun. Policisté na případu intenzivně pracují. Policejním orgánem byly zahájeny úkony trestního řízení pro zločin loupež, za který pachateli v případě jeho dopadení hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až 10 let,“ sdělila mluvčí Policie ČR.

Kriminalisté disponují popisem lupiče. „Mělo se jednat o muže ve věku kolem 35 let, hubené postavy s menším břichem, výška kolem 170 centimetrů a pravděpodobně blond vlasů. Na hlavě měl kšiltovku tmavší, zřejmě černé barvy. Oblečen byl do červeného trička bez nápisu a tmavých kalhot. Byl bez vousů či strniště a hovořil plynule česky. V levé ruce nesl sportovní batoh šedo-červené barvy,“ uvedla k popisu pachatele Irena Urbánková.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...