Dobré dopoledne, dnes je sobota 15.6.2024
svátek slaví Vít,
zítra Zbyněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

nehoda web2V úterý 3. července v ulici Plumlovská před osmou hodinou ráno srazila tatrovka chodce. Stalo se tak u přechodě pro chodce poblíž restaurace „Na Březince”. Osmapadesátiletý muž na následky těžkých zranění v nemocnici zemřel. 


„V úterý 3. července 2012 kolem sedmé hodiny ranní došlo na ulici Plumlovská v Prostějově k tragické dopravní nehodě. Mimo přechod pro chodce, v jeho těsné blízkosti, zde z dosud nezjištěných příčin vstoupil těsně před projíždějící nákladní motorové vozidlo Tatra, které řídil 60 letý řidič, osmapadesátiletý muž. Řidič již nestačil zareagovat a do chodce narazil pravou přední částí. Při nehodě došlo k těžkému zranění chodce," informovala policejní tisková mluvčí Irena Urbánková.
„Muž utrpěl těžké poranění hlavy, se kterým byl převezen do Olomoucké fakultní nemocnice,” uvedl šéf prostějovské záchranky Radomír Gurka. Ve večerních hodinách jsme z olomoucké Fakultní nemocnice bohužel obdrželi velmi smutnou zprávu. Muž svým zraněním podlehl.
„Pacienta přivezla sanitka na urgentní příjem s velmi těžkými a mnohačetnými zraněními. Ta byla v oblasti hlavy, hrudníku, pánve a horních končetin. Lékaři na urgentním příjmu museli dokonce použít přímou masáž srdce. Bohužel, i přes enormní snahu muž zemřel,” uvedl exkluzivně pro Večerník Egon Havrlant, tiskový mluvčí Fakultní nemocnice v Olomouci.
Okolnosti této tragické dopravní nehody jsou  předmětem dalšího šetření.
   • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...