Dobré dopoledne, dnes je sobota 15.6.2024
svátek slaví Vít,
zítra Zbyněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
kamionV pondělí krátce po poledni došlo na silnici ve směru od obce Dzbel na Moravskou Třebovou k dopravní nehodě dvou nákladních vozidel. Tato nehoda se naštěstí obešla pouze s lehkým zraněním.
 „Šestačtyřicetiletý řidič kamionu Volvo jel směrem od Dzbelu na Moravskou Třebovou. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou se míjel s protijedoucí nákladní motorovou soupravou rovněž značky Volvo, kterou řídil osmatřicetiletý muž. Prvně uvedený řidič začal brzdit a došlo k vyjetí jeho vozidla do protisměru a následkem toho ke střetu mezi jeho návěsem a protijedoucí nákladní soupravou. Druhý kamion poškodil směrový sloupek. Jeho řidič se snažil střetu zabránit a a vyjel s vozidlem mimo vozovku vpravo. Během nehody utrpěl poranění levého oka, přivolání lékařské pomoci na místo však odmítl. Další osoby zraněny nebyly,“ popsala nám karambol Irena Urbánková, zastupující tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově. Alkohol byl u obou řidičů na místě vyloučen dechovou zkouškou, hmotná škoda byla vyčíslena na 220 600 korun. Další okolnosti a příčina dopravní nehody jsou nadále v šetření. 
  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...