Dobré ráno, dnes je sobota 15.6.2024
svátek slaví Vít,
zítra Zbyněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

27 wanted„Setkal jsem se s úžasnou dívkou. Šli jsme spolu kolem řeky. Po deseti minutách jsem se do ní hluboce zamiloval, po dvaceti minutách jsem ji požádal o ruku a po půl hodině jsem se už zcela zbavil myšlenky, že jí ukradnu peněženku!“ Takto zní citát z filmu Woodyho Allena „Seber prachy a zmiz“. Tohoto přístupu se Tomáš Chodil ke své škodě nedržel. Svoji mladičkou a půvabnou přítelkyni okrádal, jak jen mohl. Nyní jej bezúspěšně honí policisté z celého kraje...

Letní lásky mají mnohá úskalí. Své by o tom mohla vyprávět i osmnáctiletá dívka z Hablova na Prostějovsku. Její jméno prozrazovat nebudeme, říkejme jí Lucie. Loni těsně před prázdninami se sedmnáctiletá Lucie seznámila s o šest let starším Tomášem Chodilem. Zamilovala se do něho a začala s ním chodit. Než prázdniny skončily, jejich láska už byla dávno pryč. Lucčini rodiče na Tomáše podali trestní oznámení.

„Náš vztah skončil, protože mi Tomáš lhal a okrádal mě. Postupně mi vzal kameru, náušnice, mobil i peníze,“ nechala se slyšet půvabná dívka. Tomáš Chodil to nepopřel. „Za kameru jsem v zastavárně na prostějovském náměstí dostal tisícovku, za to jsem pak svoji dívku pozval na večeři. Celkem jsem za ni zaplatil přes tisíc korun,“ vyjádřil se Tomáš Chodil ve své výpovědi na policii. To potvrdila i Lucie. „Je pravdou, že mě pozval na večeři do Fiesty. Dostala jsem od něj i růži a strávili jsme spolu romantický večer. To jsem ovšem absolutně netušila, že mi předtím ukradl kameru,“ nechala se slyšet Lucie.

Podobným způsobem to pokračovalo  přibližně dva týdny.  Tomáš Lucii okrádal, část peněz sám utratil, se zbytkem si před ní hrál na lorda. Za ukradené náušnice ji pozval do kina, její mobil pak padl na maso pro společné grilování s Lucčinými rodiči na chalupě. To, že Tomáš Lucii obral, kromě ní dosvědčili i jejich společní známí. Ti jej totiž doprovodili do prostějovské zastavárny na náměstí, kde věci prodával.

Za to a ještě za další krádeže si Tomáš Chodil od prostějovského soudu vysloužil roční podmínku. Jenže ani to zatím není v jeho případě zdaleka vše. V tuto chvíli po čtyřiadvacetiletém mladíkovi, pocházejícím z Horního Města na Bruntálsku, pátrají policisté. Bezúspěšně už tak činí od poloviny listopadu loňského roku. Tomáš Chodil je obviněný z dalších krádeží i násilností. Informace o jeho osobě a pobytu přijme každá policejní služebna, linka 158 nebo přímo bruntálští pátrači na telefonním čísle 974 731 336.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...