Dobrý večer, dnes je úterý 21.5.2024
svátek slaví Monika,
zítra Emil
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

26 kolejeTo snad už není pravda! Koleje mezi Vrahovicemi a Kraličkami doslova přitahují sebevrahy či jiné tragédie. Také minulý týden zde došlo k neštěstí, kdy půlnoční vlak rozdrtil lepku pětapadesátiletého nešťastníka. Ten podle všeho si před projíždějícím vlakem lehl do kolejiště.

„V úterý 19. června se stala další tragická nehoda na kolejích. Zhruba pět minut před půlnocí došlo na železniční trati mezi obcí Kraličky a Vrahovicemi u kilometrovníku 84,9 v blízkosti železničního přejezdu k usmrcení sedmapadesátiletého muže z Prostějovska. Ten podle všeho při průjezdu vlaku ležel v kolejišti. Při srážce utrpěl poranění neslučitelné se životem,“ uvedla k tragédii Eva Čeplová, tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově. Podle ní je v tuto chvíli těžko spekulovat, zda se jednalo čistě o nehodu nebo o sebevraždu. „Případ nyní řeší Služba kriminální policie a vyšetřování,“ dodala jen mluvčí policie. „Muž utrpěl devastující zranění hlavy. Život si mohl vzít sám, nebo mohl být pod vlivem alkoholu a po kolejích si jen krátil cestu domů. Byla nařízena pitva, které by policistům měla pomoci při objasnění tohoto případu,“ uvedl pro Večerník Radomír Gurka, šéf prostějovské záchranky.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...