Dobrý podvečer, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na ubytovně v Prostějově šlo o život! Devětadvacetiletý muž a jeho o osm let starší partnerka si udělali mejdan, při kterém požili větší množství alkoholu. Pak už stačilo jen málo, aby následný spor skončil krvavou řeží! Opilý chlápek skutečně ženu zranil, přičemž jí s nožem v ruce hrozil zabitím.

 

Předminulou sobotu 12. září v brzkých ranních hodinách došlo na jedné z prostějovských ubytoven k incidentu mezi partnery ve věku 29 a 37 let. „Spor nastal po společném vypití většího množství alkoholu, načež hluk incidentu donutil správce ubytovny, aby zasáhl a ženu přestěhoval do jiného pokoje,“ začal líčit začátky případu František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.
Zásahem správce ubytovny byl však incident pouze na nějakou dobu přerušen. „Muž alkoholem značně ovlivněn se s takovým řešením nesmířil a rozhodl si to se svou starší partnerkou vyřídit. S nožem v ruce vykopl dveře jejího pokoje a začal jí vyhrožovat zabitím. Při tom jí způsobil několik poranění v obličeji, na krku a na noze. Přivolaní policisté oddělení hlídkové služby v pokoji nalezli už jen lehce zraněnou ženu, která jim sdělila, že se její partner vrátil do svého pokoje. Tam ho policisté nenašli, ale zadrželi ho o chvíli později v jiných prostorách ubytovny,“ popsal Kořínek s tím, že provedenou dechovou zkouškou u rabiáta změřili 2,17 alkoholu v dechu. U jeho partnerky pak činila změřená hodnota alkoholu v dechu 1,92 promile. „Pro své jednání je ale nyní muž podezřelý z přečinu nebezpečného vyhrožování. Za ten mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři léta,“ uzavřel policejní mluvčí.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...