Dobrý podvečer, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V úterý 8. září dopoledne se strážníci ve větším měřítku „vrhli“ na kontrolu pejskařů. Hlavně šlo o to, zda majitelé psů mají své čtyřnohé mazlíčky očipované, přihlášené na magistrátu města Prostějova a zda dodržují pravidla upravená obecně závaznými vyhláškami.

Cílem akce bylo přimět majitele psů, aby dodržovali pravidla týkající se nejen volného pohybu zvířat na veřejném prostranství, ale i uklízení exkrementů. Pokud strážníci při kontrole zjistili, že pes má čip a jsou za něj zaplaceny poplatky, obdržel majitel za odměnu sadu sáčků na psí exkrementy a letáček s informací, kde se může pes pohybovat na volno bez vodítka. Během tří akcí dvoučlenná hlídka zkontrolovala 33 psů. Ve dvou případech bylo zjištěno přestupkové jednání spočívající v tom, že majitel neměl svého psa na vodítku. Očipovaní byli všichni zkontrolovaní psi. Jelikož se jednalo o preventivní akci, byly zjištěné přestupky řešeny domluvou.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...