Dobrý podvečer, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na první pohled jde o případ, kterých se poslední dobou policejní statistiky jenom hemží. Starší žena byla v supermarketu okradena, přičemž zloději výrazně ulehčila práci svojí ledabylostí a neopatrností. Zajímavé je ovšem to, že zatím neznámý muž pomocí ukradené karty poškozené dámy ještě týž den hojně nakupoval a provedl za pár hodin deset plateb!

 

K případu, který v současnosti více než hojně zaměstnává policisty, došlo začátkem tohoto měsíce. „Dosud nezjištěný pachatel využil neopatrnosti devětapadesátileté ženy nakupující ve čtvrtek třetího září před patnáctou hodinou v jednom z prostějovských supermarketů. Z její nestřežené kabelky umístěné na nákupním vozíku odcizil peněženku s osobními doklady, platební kartou a finanční hotovostí,“ uvedl František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov. „Takto neoprávněně získanou platební kartou pak pachatel ještě téhož dne zaplatil celkem deset plateb za zboží v různých prodejnách na Prostějovsku. Způsobenou škodu poškozená vyčíslila na celkem 6 500 korun,“ popsal rychlé využití platební karty přičinlivého zloděje policejní mluvčí.
Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. „Pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ přidal Kořínek.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...