Dobré ráno, dnes je čtvrtek 30.5.2024
svátek slaví Ferdinand,
zítra Kamila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Že by následky sobotního flámu? Předminulou neděli 23. srpna v pět hodin ráno bylo na linku 156 telefonicky oznámeno, že v centru Prostějova dochází k napadání osob. Dva neurvalci přímo na náměstí brutálně napadli mladíka a jeho šestnáctiletou přítelkyni. Došlo také na pěsti, a dokonce i kopance!

 

„Do nahlášené lokality byly ihned vyslány hlídky, které na místě kontaktovala napadená dívka a označila dva útočníky. Jeden z místa odcházel a druhý utíkal, načež právě vbíhal do Smetanových sadů. Prvního hlídka zastavila a za utíkajícím mužem se vydala druhá hlídka. Ta ho dostihla v ulici Olomoucká a přivedla ho zpět na místo napadení,“ popsal zásah Petr Zapletal zastupující tiskový mluvčí Městské policie Prostějov.
Strážníci následně prověřováním zjistili, že dva muži ve věku dvaadvacet a dvacet let fyzicky napadli devatenáctiletého mladíka a jeho šestnáctiletou přítelkyni. „Shodili je na zem, kde jim poté uštědřili několik úderů a kopanců. Celému incidentu předcházela slovní výměna názorů. Mladík si z útoku agresorů odnesl naštěstí jen rozražený ret a jeho přítelkyně vyvázla bez zranění. Nabídnuté lékařské ošetření oba odmítli,“ informoval Zapletal s tím, že celý případ byl zadokumentován a oznámen příslušnému správnímu orgánu pro podezření z přestupku proti občanskému soužití. Zde se budou oba výtržníci za své jednání zodpovídat a hrozí jim pokuta do výše 20 000 korun.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...