Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 30.5.2024
svátek slaví Ferdinand,
zítra Kamila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Z přestupku proti majetku se bude zodpovídat osmadvacetiletá žena. Ta v úterý 25. srpna při nakupování v jednom z prostějovských supermarketů vložila zboží místo do nákupního košíku rovnou do tašky. Následovně se pokusila odcizené věci pronést přes pokladní zónu. Její chování bylo podezřelé a neuniklo pozornosti pracovníkovi ostrahy obchodního domu, a proto ji za pokladnami zastavil a vyzval, aby setrvala na místě do příjezdu strážníků.

Hlídka zjistila odcizený alkohol v celkové hodnotě 388 korun. Podezřelá se snažila strážníkům namluvit, že zboží v nákupní tašce zakoupila v jiné prodejně. To však nebyla schopna důvěryhodným způsobem prokázat. Naopak bylo dokázáno vlastnictví obchodu, ve kterém se momentálně nachází. Veškerý sortiment byl nepoškozen a vrácen zpět do prodeje. Svůj čin bude žena vysvětlovat u správního orgánu. Tam jí může být uložena pokuta do výše 50 000 korun.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...