Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 30.5.2024
svátek slaví Ferdinand,
zítra Kamila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jestli v něco mnozí z nás ještě aspoň trochu věří, pak je to nepoctivost těch druhých. Někteří na ni dokonce spoléhají natolik, že na ní chtějí i vydělat. Ne vždy se jim to však podaří a tito „chytráci“ mohou být sami přechytračeni. To se přihodilo i čtyřicetiletému muži z Prostějovska, který si chtěl vylepšit svůj rozpočet zaručeným tipem na sportovní utkání. Naletěl přitom prohnané internetové podvodnici.

 

O nejrůznějších „cinknutých“ sportovních zápasech se hojně diskutuje nejen u nás. Vydělat na nich chtěl muž, který se v neděli 2. srpna přes internet dohodl s neznámou ženou na zaplacení dvaceti tisíc korun za „stoprocentní tip na výsledek sportovního utkání“. Poskytnout ho přitom byla ochotna za maličkost – za dvacet tisíc korun.
„Tip měla nabízející za úplatu získat od dobře informovaného zdroje a ona ho dále nabídla poškozenému. Ten si chtěl její totožnost ověřit, učinil tak ovšem bez osobního setkání,“ informoval o zajímavém případu František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.
Zdání poctivého jednání pak v poškozeném zvýšila ochotou, podrobit se částečnému zveřejnění své identity. Přestože toto ověření identity proběhlo pouze ve virtuálním světě, muž ženě uvěřil a na její účet poslal požadovanou částku. Vstřícné jednání nabízející však bylo pouze taktikou, jak překonat obezřetnost poškozeného. To se naplno ukázalo hned po bezhotovostním zaplacení sumy. „Žádný zázračný tip však nepřišel. V komunikaci se ze strany ženy začaly nejprve objevovat výmluvy a nakonec její profil ze sociální sítě zmizel,“ prozradil policejní mluvčí.
Experti na kyberkriminalitu začali po vypečené podvodnici pátrat. V případě, že se jim ji podaří odhalit, dopadnout a postavit před soud, hrozí jí až dva roky kriminálu.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...