Dobré ráno, dnes je čtvrtek 30.5.2024
svátek slaví Ferdinand,
zítra Kamila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

To snad není pravda... Bezmála jeden a půl promile nadýchal policistům pětačtyřicetiletý řidič, který se ve čtvrtek odpoledne řítil ve svém voze po dálnici u Prostějova rychlostí výrazně překračující povolený limit. Chlápek se vydal na cestu z Brna do Ostravy poté, co během předchozí noci vypil dva litry vodky! K zamyšlení vede skutečnost, že za riskantní jízdu i výraznou opilost hrozí pirátovi silnic maximálně roční vězení.

 

Ve čtvrtek 30. července před šestnáctou hodinou dohlíželi policisté z Dopravního inspektorátu Prostějov na dálnici D46 na dodržování rychlostních limitů jízdy. Zakrátko jim okolo radaru projel opravdový šílenec! „Na čtrnáctém kilometru ve směru od Vyškova, v úseku s nejvyšší povolenou rychlostí jízdy 130 kilometrů za hodinu, změřili policisté projíždějícímu Volkswagenu rychlost 151 kilometrů v hodině. U Žešova policisté pokynem pětačtyřicetiletého řidiče svedli mimo dálnici a provedli jeho kontrolu. Už na první pohled u ovlivněného řidiče provedenými dechovými zkouškami změřili hodnoty 1,46 a 1,47 promile alkoholu v dechu,“ konstatoval František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.
Jak vzápětí dodal, vysvětlení i přiznání řidiče vyrazilo i policistům dech. „Muž s naměřenými hodnotami souhlasil a přiznal vypití dvou litrů vodky během předchozí noci. Dále uvedl, že se ve svém stavu vydal z Brna do Ostravy. Kdy z místa bydliště vyrazil, si však nepamatoval.“
Podobného piráta silnic by každý jiný rád viděl na dlouhou dobu v kriminále. Vždyť svým počinem ohrozil na životě ostatní řidiče. Ale moc mu toho bohužel nehrozí... „Na místě policisté muži zakázali další jízdu a zadrželi jeho řidičský průkaz. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za ten podezřelému v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ prozradil František Kořínek.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...