Dobré ráno, dnes je sobota 15.6.2024
svátek slaví Vít,
zítra Zbyněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Povedený Pražák! Doslova na lep sedlo hned několik lidí v republice vydřiduchovi, který sliboval zhodnocení peněz na burze. Naletěl mu i mladý Prostějovan, z něhož podvodník rovněž vylákal finanční hotovost. Zdejší policisté, kteří celorepublikový podvod vyšetřují, identitu podezřelého muže znají a vyhlásili po něm celostátní pátrání.


„V srpnu minulého roku oznámil tehdy čtyřiadvacetiletý muž z Prostějova, že byl podveden mužem z Prahy. Podezřelý měl oznamovateli v rámci internetové komunikace nabídnout vysoké zhodnocení finančních prostředků obchodováním na burze. V březnu 2019 tak oznamovatel podezřelému bezhotovostně zaslal částku třicet tisíc korun. Od té doby podezřelý s poškozeným nekomunikuje, jeho peníze nejenže nezhodnotil, ale ani nevrátil,“ informoval František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
V rámci prověřování věci prostějovští policisté zjistili dalších nejméně šest osob z celé republiky, od kterých podezřelý pod stejnou záminkou vylákal dalších více než 40 000 korun. „Protože podezřelý Robert Pátek není v místě svého trvalého pobytu k zastižení, vyhlásili po něm prostějovští policisté v souvislosti s uvedeným případem v lednu tohoto roku celostátní pátrání.
Protože se hledaného dosud nepodařilo vypátrat, obracíme se nyní na širokou veřejnost se žádostí o spolupráci při pátrání po jeho pobytu či výskytu. Hledaný třicetiletý Robert Pátek má asi 175 až 180 centimetrů vysokou střední postavu, hnědé krátce střižené rovné vlasy a hnědé oči. Na pravé tváři má pigmentovou skvrnu a zdánlivý věk asi dvacet let. Kdo může k hledanému poskytnout jakékoli informace, nechť je prosím oznámí na linku 158,“ apeluje na veřejnost mluvčí prostějovské policie František Kořínek.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...