Dobré dopoledne, dnes je sobota 15.6.2024
svátek slaví Vít,
zítra Zbyněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Chtěli pomoci nezdárným dětem, teď čelí trestnímu stíhání. Oči pro pláč nyní zbývají starším manželům z Prostějova, kteří kvůli narůstajícím dluhům svých dětí byli nuceni podvádět. Aby dluhy po svých ratolestech alespoň částečně „zalepili“, brali si jeden úvěr za druhým. A v žádostech o ně lhali...

 

Z přečinu úvěrového podvodu a přečinu podvodu viní kriminalisté prostějovského oddělení hospodářské kriminality manžele seniorského věku z Prostějova. „Do tohoto stavu se obvinění dostali kvůli snaze pomoci svým nezdárným dětem, za které platili jejich nemalé dluhy. Zpočátku splátky svých závazků zvládali hradit, ale dluhy dětí stejně jako splátky dále narůstaly. Proto se v letech 2015 a 2016 uchýlili k podvodnému jednání, kdy při sjednávání dalších úvěrů začali uvádět nepravdivé údaje o svých majetkových, příjmových a výdajových poměrech, aby jim byly úvěry vůbec poskytnuty. Přestože se oba snažili úvěry splácet, vytloukání klínu klínem je dohnalo do situace, kdy na splátky v řádech desítek tisíc korun měsíčně ani při nejlepší vůli už neměli peníze,“ konstatoval František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
Jak dále vyplynulo, oba starší manželé si postupně vzali další a další úvěry za desítky tisíc korun.
„Muž je tak dnes obviněný z pěti skutků úvěrového podvodu se škodou vyčíslenou na více než šedesát tisíc korun. Jeho manželka ze dvou skutků se škodou přesahující sedmdesát tisíc korun. Muži za přečin uvěrového podvodu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let. Jeho manželce pak stejný trest za přečin podvodu,“ shrnul hříchy s možnou výší trestu František Kořínek.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...