Příjemnou noc, dnes je úterý 23.7.2024
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tak tohle rozhodně nebyl žádný troškař! Řidič nákladních vozidel z Konicka zpronevěřil svému chlebodárci bezmála půl milionu korun. Firemní naftu totiž podle všeho prodával svým komplicům a peníze si strkal do vlastní kapsy. Teď mu hrozí pětiletý kriminál.


„Z přečinu zpronevěry podezírají koničtí policisté šestačtyřicetiletého zaměstnance spediční firmy z obce na Konicku. Tohoto skutku se měl podezřelý dopouštět v období od dubna do listopadu minulého roku tím, že jako řidič nákladních automobilů z těchto měl odcizit asi 14 300 litrů motorové nafty. Svému zaměstnavateli tím měl podezřelý způsobit škodu vyčíslenou na více než 460 tisíc korun,“ sdělil František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje. „V případě prokázání viny a odsouzení podezřelému za uvedený přečin hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let,“ dodal policejní mluvčí.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...