Příjemnou noc, dnes je úterý 23.7.2024
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Minulé pondělí 4. května v dopoledních hodinách bylo na linku 156 přijato oznámení o ležícím muži na autobusovém nádraží. Hlídka jej našla ležícího na zemi u lavičky. Po kontaktování dotyčný vstal, posadil se a strážníkům sdělil, že se opil z důvodu tragické události, která se stala jeho kamarádovi. Odpočine si a poté odjede domů. Kontrolovaný muž byl v pořádku a po strážcích zákona nic nepožadoval.

O dvě hodiny později však bylo přijato opět stejné oznámení. Vyslaná hlídka nalezla totožného muže, jak opět spí u lavičky. Jeho stav opilosti se oproti prvnímu setkání podstatně zhoršil, nebyl schopný samostatné chůze a jakékoliv komunikace. K posouzení zdravotního stavu byl na místo přivolán lékař. Dechovou zkoušku se z důvodu silného ovlivnění alkoholem nepodařilo provést. Po vyšetření lékařem strážníci rozhodli o převozu šestapadesátiletého muže na protialkoholní záchytnou stanici do Olomouce. Protiprávní jednání bude oznámeno správnímu orgánu.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...