Příjemnou noc, dnes je úterý 23.7.2024
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Příroda se po zimě už definitivně zcela probudila. A s tím se zvýšila také aktivita zvěřiny, která prakticky bez přestávek naráží do jednoho vozu za druhým. Hned dvě srážky se zvěří tak například řešili v úvodní dva dny květnové dny policisté na Prostějovsku.


K první nehodě došlo uplynulý pátek 1. května pár minut po půlnoci. „Jednadvacetiletý řidič Škody Octavie jel mezi obcemi Mořice a Vrchoslavice, když mu náhle z pravé strany vběhl do cesty zajíc, který následnou srážku nepřežil. Na vozidle způsobil škodu tisíc korun,“ popsal lapálii Libor Hejtman, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Mnohem hůře ale pro jiného řidiče dopadla srážka se srnou o den později. „Po jedné hodině v noci totiž do zvířete narazil šestadvacetiletý muž v Superbu. Stalo se tak na dvaadvacátém kilometru dálnice D46 ve směru z Vyškova na Olomouc. Srnka srážku nepřežila, zároveň způsobila na autě škodu za sedmdesát tisíc korun,“ prozradil Hejtman.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...