Příjemnou noc, dnes je úterý 23.7.2024
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Své si s opilým násilníkem užili občané procházející Kolářovými sady, vzápětí ale také policisté i lékaři prostějovské záchranky. Mladý muž pod vlivem alkoholu nejprve hrozil povraždit ty, kteří jej nahlásili policii kvůli nasazené ochranné roušce. Po příjezdu policejní hlídky byl mladík i nadále agresivní a vzápětí napadl lékaře, který mu přijel na pomoc.

 

„V neděli 26. dubna jsme před devatenáctou hodinou přijali oznámení o mladém muži, který má v Kolářových sadech v Prostějově sedět na lavičce bez povinné ochrany obličeje. Podle oznamovatele měl zjevně opilý muž v ruce držet láhev a procházejícím vyhrožovat, že ‚jestli jej budou napomínat, nebo zavolají policii, tak je povraždí‘. Vyslaní policisté sedmadvacetiletého muže stále bez roušky vypátrali v nedaleké Rostislavově ulici. Provedenou dechovou zkouškou u něj změřili 1,75 promile alkoholu v dechu,“ informoval František Kořínek, policejní tiskový mluvčí.
Policistům se nakonec podařilo opilého násilníka zpacifikovat poté, co neurvalec dokonce napadl lékaře záchranky! „Vzhledem k nestandardnímu chování muže a z obavy o jeho zdravotní stav policisté na místo přivolali lékaře. Při pokusu o provedení prohlídky se však muž pokusil na lékaře zaútočit, v čemž mu policisté s využitím donucovacích prostředků zabránili a nasadili mu pouta. Po prohlídce muže lékař rozhodl o jeho hospitalizaci. Vzhledem k přetrvávající agresivitě byl pak do nemocnice převezen s policejní asistencí,“ dodal František Kořínek s tím, že pro své jednání je muž podezřelý z několika přestupků. Ty budou k dořešení postoupeny příslušným správním orgánům.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...