Příjemnou noc, dnes je úterý 23.7.2024
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V průběhu pondělí 27. dubna vyjížděli strážníci ke dvěma nahlášeným krádežím v obchodech. První událost se odehrála v odpoledních hodinách v supermarketu nedaleko hlavního nádraží. Personál za pokladní zónou zadržel muže, který si na prodejní ploše ukryl zboží do kapes bundy a pokusil se z obchodu odejít.

V pachateli strážníci zjistili dvaašedesátiletého muže. Ten se k odcizení zboží v hodnotě 87 korun přiznal. Ve večerních hodinách byl prostřednictvím linky 156 nahlášen případ v supermarketu v Okružní ulici, kde byl ostrahou zadržen devětadvacetiletý muž. Strážníkům uvedl, že dostal chuť na alkoholický nápoj, ale neměl u sebe peníze na zaplacení, proto se pokusil pronést zboží v ledvince. I v tomto případě bylo zboží vráceno nepoškozené zpět do prodeje. Oba pánové jsou svým jednáním podezřelí z přestupku proti majetku, za který jim u správního orgánu hrozí pokuta až do výše 50 000 korun.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...