Dobré ráno, dnes je čtvrtek 5.10.2023
svátek slaví Eliška,
zítra Hanuš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
studnaV plném běhu je vyšetřování okolností otřesného nálezu tělesných pozůstatků ve studni na pozemku Základní školy ve Ptení, o kterém jsme informovali v předešlém vydání Večerníku. Přestože výsledky pitvy ještě nejsou známy, vše nasvědčuje tomu, že kostra patří nebohému Jaroslavu Trbuškovi ze Ptení. Ten před třemi lety zmizel z domova jen pár desítek metrů vzdáleného od zmíněné studny. Jak už to však chodí, vyrojily se během minulého týdne okolo tohoto případu až neskutečné fámy, které však policie v pátek důrazně vyvrátila...

„Ta kostra nepatří panu Trbuškovi, ale nějakému devětadvacetiletému muži, který tu před časem taky zmizel,“ zjistili jsme při našich cestách po Konicku od ženy, která se tvářila velmi informovaně. „Slyšela jsem to v rádiu a tady už o tom mluví taky hodně lidí,“ dodala. Při ověřování této i dalších zpráv z průběhu vyšetřování jsme zjistili, že jde o totální nesmysl! „Jde o standardní spekulaci, takových se při podobných neštěstích objeví vždy několik. Věřím, že do týdne, maximálně čtrnáctí dní bude jasno v tom, komu tělesné pozůstatky patří,“ sdělil Večerníku Pavel Novák, vedoucí Územního odboru Policie ČR v Prostějově. Jak dodal, bohužel pro jeho rodinu, zatím veškeré poznatky nasvědčují tomu, že jde skutečně o tři roky pohřešovaného Jaroslava Trbuška. „Máme zatím k dispozici dílčí výsledky pitvy, která neprokázala cizí zavinění na smrti člověka nalezeného ve studni,“ uvedl šéf prostějovské policie. Jak jsme se dále dozvěděli, mrtvola byla skutečně oblečena do tepláků, ve kterých byl pan Trbušek viděn v roce 2009 naposledy. V kapse nebožáka byly nalezeny klíče, které kriminalisté očistili a posléze zjistili, že patří k domu i bytu pohřešovaného. „Muž nalezený ve studni měl navíc krátké šedivé vlasy,“ přidal další indicii Pavel Novák.

Jakmile se zjistí identita těla, práce pro prostějovskou kriminálku zřejmě skončí. Veřejnost si ovšem stále láme hlavu nad tím, jak je možné, že nešťastník byl nalezen ve studni, která byla zakrytá těžkým betonovým poklopem. „S největší pravděpodobností šlo o nešťastnou událost. Muž si mohl sednout na okraj studny a spadnout do ní. Uvnitř byly napadané větve a další nepořádek, pod kterým jeho tělo nebylo vidět. Někdo druhý pak mohl studnu z bezpečnostních důvodů zavřít s tím, že si těla nemusel všimnout,“ nabídl možné vysvětlení Pavel Novák.

Smutným zjištěním také zůstává, že před třemi lety hledaly Jaroslava Trbuška stovky lidí. Bohužel i v kilometry vzdálených lesích a sousedních obcích. Nikoho ovšem nenapadlo se podívat do studny jen pár metrů od jeho domova…

Prostějovský Večerník samozřejmě i nadále bude sledovat průběh vyšetřování tohoto tragického případu. Jak sdělila policie, v nejbližších dnech by už měla disponovat výsledky pitvy a znát tak identitu muže nalezeného ve studni v pteňské základní škole. Všem drbům tak bude učiněna přítrž.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...