Příjemnou noc, dnes je úterý 23.7.2024
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Manželku zavřel na balkoně, pak jí vyházel věci z okna!

Prostějovský rozvod po italskuNo to vám byla sobota! Strážníci prostějovské městské policie si předminulý víkend skutečně užili zajímavých případů. Rozhodně se nenudili, protože řešili dva velmi svízelné spory mezi partnery. Zatímco v tom prvním případě šlo o svár zhrzeného muže s milenkou, v tom druhém šlo do tuhého. Rozvod s manželkou neunesl muž ze sídliště, který to vzal přímo po italsku!


Oba případy, kdy strážníci museli se museli rovněž vžít do rolí psychologů, se odehrály v sobotu 26. května. „Nejdříve před polednem na linku 156 nahlásila čtyřicetiletá žena odcizení klíčů od bytu svým bývalým přítelem. Strážníci na uvedené adrese čtyřiačtyřicetiletého muže nezastihli, protože podle oznamovatelky z místa utekl ihned po jejím telefonátu. Klíče jí vrátit odmítl s tím, že neví, kam je ve vzteku zahodil. K incidentu došlo na chodníku před domem. Celé toto dění potvrdil i přítomný svědek události. Záležitost byla postoupena správnímu orgánu pro podezření z přestupku proti majetku a občanskému soužití,“ uvedla Jana Adámková z Městské policie v Prostějově. Zatímco strážníci dlouho uklidňovali rozrušenou ženu, pomalu se schylovalo k pořádně řízné manželské patálii na druhém konci města. Jak později vyplynulo z šetření strážníků, šlo o nesváry partnerů v době rozvodového řízení. „Po šestnácté hodině bylo přijato na tísňovou linku sdělení občana, že manžel zavřel svoji ženu na balkoně a vyházel jí všechny věci z okna na ulici. Než hlídka dorazila na místo ženu, muž svou manželku z lodžie pustil. Strážníci zjistili, že paní si přijela do mužova bytu pro své osobní věci. S manželem se ale nepohodla a setkání vyústilo ve výše uvedené jednání,“ popsala nám nebývalou událost Jana Adámková. Její pořádně naštvaný choť se k činu doznal.  „Za přítomnosti hlídky se ale manželé zklidnili. Jednačtyřicetiletá poškozená si posbírala z chodníku své věci a z místa odjela. Škoda na majetku jí nevznikla. V tomto případě se jedná o návrhový přestupek, který lze podat nejpozději do tří měsíců ke správnímu orgánu,“ dodala Jana Adámková. Oba partnerské incidenty se naštěstí obešly bez zranění. Ale bylo to o fous!

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...