Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 20.6.2024
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

tragedie celechovice1Obrovská a hlavně naprosto nečekaná tragédie zasáhla Čelechovice na Hané a celé Prostějovsko. Od smutné události v Tištíně uběhlo něco málo přes rok, když v uplynulém týdnu opět zabíjel poplašený kůň. Tentokrát však nezemřela mladá dívka, ale dokonce přímo zkušený veterinář a cvičitel! V úterý se pod Petrem Sypěnou splašil kůň, který ho vyhodil ze sedla.

Muž spadl na zem a shoda skutečně těžko uvěřitelných okolností vedla až k tomu nejhoršímu. Poplašené zvíře jezdci zřejmě kopytem šláplo na krk, načež mladý veterinář ze Studence na místě zemřel. Přivolaná lékařská pomoc už byla bezradná... PROSTĚJOVSKÝ Večerník se o nešťastné události dozvěděl jako první!

V úterý 29. května přibližně hodinu po poledni projížděla skupina jezdců na koních kolem státního lomu v Čelechovicích na Hané. Jeden z ořů se vylekal, splašil se a shodil svého jezdce. Muž po pádu a střetu se zvířetem na místě zemřel. Divoký kůň z místa tragédie utekl, pobíhal po okolí a dalo hodně práce, než byl opět odchycen. U tragédie okamžitě zasahoval vrtulník krajských záchranářů, který upoutal pozornost lidí ze širokého okolí...
„V úterý jsme byli přivoláni k případu, kdy kůň shodil jezdce. Po pádu na zem byl muž koněm pokopán. I přes náš pokus o jeho oživení na následky těchto zranění na místě bohužel zemřel,“ potvrdil Večerníku smutnou informaci náměstek olomouckých záchranářů Jan Weinberg.
Jak jsme při svém dalším pátrání po okolnostech hrůzného případu zjistili, v sedle neseděl žádný zelenáč, který by mohl doplatit na svoji neopatrnost, ale člověk, který se chovu koní věnoval mnoho let. Petr Sypěna čtyřnohé kopytníky a zvířata obecně miloval od dětství, načež v roce 1994 vystudoval Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně. Svoji veterinární praxi provozoval v Prostějově a byl v ní velmi úspěšný. Měl rozsáhlé vědomosti o léčbě psů, koček, koní či prasat a zabýval se i terarijními zvířaty. Kromě toho se věnoval i výcviku koní. Vedle lásky ke zvířatům měl Per Sypěna rád i hudbu, když hrál na trombon v dechové kapele „Krumsíňanka“.
Celým případem se nyní zabývá i prostějovská policie, kterou Večerník telefonicky kontaktoval v samém závěru minulého týdne ohledně poskytnutí bližších informací týkajících se vyšetřování. „Můžeme potvrdit, že policie prověřuje všechny okolnosti tragédie. Ovšem vzhledem k velmi nešťastné události a s ohledem na rodinu poškozeného se k celému případu nebudeme konkrétněji vyjadřovat,“ reagovala tisková mluvčí policie Eva Čeplová.
Usmrcení koněm přitom není na Prostějovsku ojedinělé. K podobné tragédii došlo loni v březnu v Tištíně, kde klisna, která doprovázela skupinku lidí, nečekaně vyhodila zadní nohy a pokopala sedmnáctiletou Janu, členu místního Jezdeckého klubu. Dívka zemřela na následky zranění v nemocnici...

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...