Dobré ráno, dnes je pondělí 17.6.2024
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
zlodej skolkaNení to tak dávno, co jednatřicetiletý muž z Prostějovska navštěvoval mateřskou školu. Jako malý kluk si určitě hrával na dětském hřišti a tropil kdejaké vylomeniny. Pravděpodobně se mu to tenkrát natolik zalíbilo, že se po několika letech vrátil do dětských let, aby mohl spáchat trestný čin. Sebral se a šel loupit do mateřské školy v Nezamyslicích.


„Před několika dny zahájil policejní komisař v Prostějově trestní stíhání muže jako obviněného ze spáchání trestného činu krádež. Koncem února letošního roku muž odcizil  v obci Nezamyslice, z volně přístupného areálu dvora bývalé mateřské školy celkem 5 kusů silnostěnných ocelových mostků o rozměru 200 x 100 centimetrů,“ sdělila podrobnější informace tisková mluvčí Eva Čeplová. Možná si tento muž vzpomněl opravdu na dětská léta a chtěl postavit nějaký ten domeček. Lepším řešením by bylo, kdyby zašel do některého z obchodních domů a pořídil si dětskou stavebnici. Vždyť na výběr jich v dnešní době je opravdu nepřeberná spousta. Určitě by mu to vyšlo v konečném důsledku levněji, takto si bude muset počkat na výrok soudu. „Pachatel tehdy způsobil škodu za nejméně 10 tisíc korun. Provedeným šetřením byl jako pachatel zjištěn výše uvedený muž z Prostějovska. Hrozí mu až dvouletý trest odnětí svobody,“ dodala závěrem Čeplová.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...