Dobré ráno, dnes je neděle 3.7.2022
svátek slaví Radomír,
zítra Prokop
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

16 nehodaTak to byl zase týden! Policisté vyjížděli během uplynulých dní k celé sérii autonehod, přičemž tři z nich byly velmi vážné. Došlo k nim na různých místech Prostějovska a zraněny byly bohužel i dvě malé děti! Hasiči mezi Kostelcem na Hané a Hluchovem ze zdemolovaného auta vyprošťovali kromě ženy i její dvouleté batole, v Bedihošti řidič zase srazil sedmiletou školačku...

 „V neděli čtrnáctého dubna krátce před jednou hodinou odpoledne došlo na silnici mezi obcemi Kostelec na Hané a Hluchov k dopravní nehodě, která si vyžádala jedno těžké a jedno lehké zranění. Z dosavadního šetření vyplývá, že šestatřicetiletá řidička vozidla Toyota poté, co projela pravotočivou zatáčkou, zřejmě najela vozidlem k pravému okraji silnice. Na vzniklou situaci zareagovala stržením řízení vlevo. Vozidlo dostalo smyk, vyjelo vlevo a několikrát se otočilo přes střechu. Během nehody došlo ke zranění řidičky, přesná doba jejího léčení nebyla zatím stanovena a lehkému zranění dvouletého dítěte, cestujícího v dětské autosedačce,“ popsala první vážný karambol Irena Urbánková, tisková mluvčí policie Olomouckého kraje. Alkohol byl u řidičky vyloučen dechovou zkouškou, hmotná škoda byla vyčíslena na sto dvacet tisíc korun. 

V úterý pak krátce před půl dvanáctou dopoledne došlo v Komenského ulici v Bedihošti k dopravní nehodě, která si vyžádala lehké zranění. „Sedmiletá dívenka přecházela přes vozovku v místech, kde není vyznačen přechod pro chodce. Před vstupem na komunikaci se pravděpodobně nerozhlédla, proběhla mezi zaparkovanými vozidly a vběhla na silnici v době, kdy tudy projíždělo vozidlo Audi. Jeho dvaačtyřicetiletý řidič již střetu nedokázal zabránit. Zraněná dívenka byla sanitkou převezena do nemocnice na ošetření, podle lékařské zprávy utrpěla lehké zranění,“ prozradila ke druhému neštěstí policejní mluvčí.  

Ke třetí vážné nehodě došlo na silnici vedoucí z Držovic na Smržice. Při tomto karambolu hrál svoji úlohu i alkohol, i když v nepatrné míře. „Ve čtvrtek krátce po půl deváté večer došlo na uvedené silnici k havárii dvaadvacetiletého motorkáře. Řidič zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky, najel do jednoho z výtluků a spadl s motocyklem na zem. Během nehody došlo k lehkému zranění jeho šestnáctileté spolujezdkyně. U řidiče byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní, policisté mu naměřili 0,22 promile alkoholu v dechu,“ zdůraznila ke třetí nehodě Irena Urbánková.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...