Příjemnou noc, dnes je neděle 3.7.2022
svátek slaví Radomír,
zítra Prokop
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

15 suryDvě známé osobnosti prostějovské drogové scény skončily u soudu. Aleše Surého a Josefa Přikryla kromě závislosti spojovalo i to, že se rádi autem proháněli bez řidičáku. Jejich kamarádství dostalo vážnou trhlinu ve chvíli, kdy se měli dohodnout na tom, komu patří vybavení na výrobu nebezpečného pervitinu. Právě to policisté objevili v Citroenu Berlingo, který řídil v tu chvíli zfetovaný Surý. Toho soud nakonec poslal na třicet měsíců do basy...

Všechny zákazy od policie či soudu byly oběma mladíkům dlouho pouze k smíchu. Především Josef Přikryl projevoval nebývalou aroganci. Podle některých lidí z drogové scény přitom spoléhal na svého strýce pracujícího u prostějovské policie. Nicméně ani ten mu nakonec nebyl nic platný. Kvůli opakovanému porušování soudních zákazů řízení už tak skončil za mřížemi. Brzy ho čeká další soud v souvislosti s pěstováním marihuany. 

Celý konflikt mezi oběma drogovými dealery začal tím, že policisté v Určické ulici zastavili Citroen Berlingo. Za jeho volantem seděl Aleš Surý, který nejenže už dávno neměl řidičský průkaz, a byl v té době pod vlivem pervitinu, ale především pak v autě převážel kompletní  vybavení na výrobu této drogy!

„Na ty věci jsem nikdy nesáhl. Věděl jsem, že jsou určeny k výrobě drog, tak jsem je chtěl zničit. Do auta mi je dal Josef Přikryl, který je známou postavou prostějovské drogové scény,“ snažil se hájit Aleš Surý, který nepřímo naznačoval, že ho policistům „práskl“ právě Přikryl. Jeho kamarád to vše ovšem vehementně popíral. Soud nakonec Surému jeho chatrnou obhajobu „nezbaštil“. Za výrobu i přechovávání drog a opakované řízení bez papírů ho poslal na třicet měsíců do vězení.

O důvěryhodnosti Josefa Přikryla, který je stíhán v souvislosti s pěstováním a prodejem marihuany, si nedělám žádné  iluze. Nicméně věci určené k výrobě pervitinu byly nalezeny v autě Aleše Surého. Navíc další ze svědků potvrdil, že si je Surý schovával u něj doma. Kromě toho policisté zjistili, že si je nakoupil v Brně. Jak lze potom uvěřit jeho obhajobě, že věci převážel jen proto, aby je zničil?“ odůvodnil velmi logicky své rozhodnutí soudce Petr Vrtěl.

Rozsudek dosud nenabyl právní moci, obě procesní strany si ponechaly lhůtu na odvolání.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...