Dobrý podvečer, dnes je sobota 13.4.2024
svátek slaví Aleš,
zítra Vincenc
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
svodidlaTo se hned tak nevidí! Dělníci, kteří nyní na rychlostní komunikaci okolo Prostějova vyměňují středová svodidla, nevěřili ve středu ráno vlastním očím. Když přišli na své pracoviště v úseku u Brodku u Prostějova, naskytl se jim neuvěřitelný pohled. Svodidla, která měli z předchozího dne připraveny na výměnu, byla fuč!

Dělníci z dálniční údržby pochopitelně ihned zavolali policii. Ta se okamžitě dala do pátrání. A úspěšného. „Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který ve středu 23. května 2012 v ranních hodinách z volně přístupného areálu Silničního střediska dálniční údržby v Brodku u Prostějova odcizil 139 kusů železných pozinkovaných středových svodidel o hmotnosti 2 390 kilogramů. Tímto jednáním celkově způsobil škodu kolem 200 tisíc korun. Za tento trestný čin hrozí pachateli trest odnětí svobody od jednoho roku do pěti let,“ popsal Večerníku už ve středu celou situaci Josef Bednařík, zastupující tiskový mluvčí Policie ČR v Prostějově.

Trvalo však pouhé dva dny, než prostějovská kriminálka ve spolupráci s němčickou policií dopadla hlavního pachatele! „Mohu potvrdit, že díky operativnímu a rychlému šetření jsme dopadli pachatele této krádeže. Je jím mladý muž, který zřejmě ještě s dalšími komplici svodidla prodal do sběrných surovin,“ sdělil nám v pátek odpoledne telefonicky Pavel Novák, vedoucí Územního odboru Policie ČR v Prostějově. Určitě nikdo nepochybuje o tom, že usvědčený muž nepracoval na krádeži dvou a půl tuny svodidel sám. Zřejmě došlo k nebývalé zlodějně pomocí nákladního automobilu, na který grázlové železné a pozinkované součásti středových svodidel naložili. „Je to smutné, když se někdo snaží udělat pro bezpečnost na této rychlostní komunikaci maximum a někdo tuto snahu chce zhatit. V tomto případě se ale naštěstí brzy podařilo ukradená svodidla nalézt,“ dodal šéf prostějovské policie Pavel Novák. Pouze odmítl sdělit, ve které sběrně surovin byli tak hloupí, že svodidla vykoupili. Muselo být přece hned jasné, že jde o nějakou lumpárnu. „Můžu jen prozradit, že o prostějovskou sběrnu nešlo,“ uzavřel toto téma Pavel Novák.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...