Dobré ráno, dnes je neděle 3.7.2022
svátek slaví Radomír,
zítra Prokop
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

11 bezdomovecTak to byl pořádný večírek! Konečný účet za pět piv a stejný počet rumů v hospodě v Hluchově se u Františka Streita může vyšplhat až na 212 tisíc korun. Právě tolik po něm požaduje zdravotní pojišťovna jako náhradu škody za léčbu hospodské Marty S. Dle obžaloby ji právě Streit v opilosti napadl, až upadla a  utrpěla zlomeninu krčku nohy. Následně byla hospitalizována v nemocnici, její léčba trvala tři měsíce. Přitom bez vypitého piva a rumu by ke konfliktu vůbec nedošlo...

František Streit se do Hluchova přestěhoval před přibližně dvěma roky. Začal bydlet ve velkém domě místní hospodské Marty S., která se v té době chystala na operaci kolena. Proto potřebovala někoho, kdo by jí pomohl s péčí o domácí zvířectvo a s pracemi na poli. Kromě něj měla Marta S. i přítele. Všichni tři spolu celkem dobře vycházeli, a to až do osudné říjnové pitky, která se změnila v bitku. „V hospodě jsme byli sami. Měl jsem vypito tak pět piv a rumů. Hospodská mi začala nadávat a mlátit mě berlou. Navíc se motala, až sama upadla,“ vypověděl u Okresního soudu v Prostějově obžalovaný František Streit, který má trvalé bydliště na prostějovské radnici a žije z invalidního důchodu ve výši sedm a půl tisíce korun. Z toho navíc musí platit alimenty. Byl to právě Streit, který po incidentu sám zavolal policisty. „Chtěl jsem, aby se podívali, jak je paní Marta protivná a zlá,“ prohlásil Streit.

Jeho oběť viděla celou věc poněkud jinak. „Když se pan Streit  napil, býval vždy agresivní. Ten den jsme spolu pili a přišla řeč na peníze, které mi dlužil. On ale začal být agresivní. Samozřejmě, že jsem se bránila. Pak do mě žduchl, spadla jsem a víc si nepamatuju. Co jsem slyšela, měl mi mlátit hlavou o zem. Nejsem žádný ufňukanec, vůbec bych to neřešila, jenže když jsem se probrala, nemohla jsem sama vstát a musela pro mě přijet sanitka,“ popsala Marta S., které se o dalších okolnostech případu příliš hovořit nechtělo. „Proč vás to všechno zajímá? Buďte rád, že jste tam nebyl...,“ reagovala úsměvně na jeden z četných dotazů obhajoby. Ta v souladu s výpovědí obžalovaného nevyloučila, že žena  upadla sama. Zásadní problém pro tuto verzi celého případu vězí v tom, že po příjezdu policejní hlídky se František Streit k napadení hostinské na místě sám přiznal. U prostějovského soudu to však pod vidinou trestu opakovaně popřel.

Rozhodnutí na úterním stání v této věci dosud nepadlo, jednání bylo odročeno.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...