Příjemnou noc, dnes je neděle 3.7.2022
svátek slaví Radomír,
zítra Prokop
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

10 dyneČtvrt roku po spáchání zuřivého útoku na trhovkyni si ve čtvrtek vyslechl třiadvacetiletý mladík z Prostějova obvinění z přečinu výtržnictví a ublížení na zdraví. Gauner totiž v listopadu loňského roku zřejmě v amoku napadl na tržnici starší ženu, po které nejdříve házel ovocem i zeleninou, aby ji pak kopancem do nohy poslal na dvouměsíční léčení! Teď si může až dva roky chladit hlavu v kriminále...

„Ze spáchání přečinu výtržnictví a ublížení na zdraví je podezřelý třiadvacetiletý muž z Prostějova, který počátkem listopadu loňského roku na tržnici v Kostelní ulici vzal kedlubnu z jednoho ze stánků a hodil jí po pětašedesátileté ženě z obsluhy stánku. Pak zcela bezdůvodně začal ničit takřka veškerou vystavenou zeleninu a ovoce. Když se žena snažila utéct, hodil po ní desetikilovou dýní, dohonil ji a kopl do nohy, až upadla na zem. Pak z místa utekl,“ popsala události a nepochopitelně agresivní chování mladíka Irena Urbánková, tisková mluvčí policie Olomouckého kraje.

Tehdy netrvalo ani dlouho a o pár ulic dál byl nezbedný muž zadržen strážníky městské policie a předán policistům. Přestože škoda byla vyčíslena jen na pět set korun, mnohem horší jsou následky, které svým chováním způsobil. „Napadená žena během incidentu utrpěla zranění, s nímž se léčila více než dva měsíce. V šoku je údajně z toho ještě dnes. Mladý muž si tak ve čtvrtek vyslechl sdělení podezření ze spáchání obou přečinů, za které mu v případě prokázání viny hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ prozradila Večerníku Irena Urbánková.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...