Dobrý podvečer, dnes je sobota 13.4.2024
svátek slaví Aleš,
zítra Vincenc
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

2012 22_zlodej
Br
odek u Prostějova/mik Chybělo málo, aby okradený pracovník firmy z Brodku u Prostějova chytil svého zloděje. Ten mu z kanceláře ukradl šrajtofli s více než třemi tisícovkami korun. S pachatelem se pustil do křížku, pak ho honil po ulici. Lump ale nasedl do auta a ujel.
 

„Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v úterý kolem čtrnácté hodiny vnikl do otevřené kanceláře v budově na ulici Císařské v Brodku u Prostějova. Z místa odcizil černou koženou peněženku s finanční hotovostí, platebními kartami a osobními doklady poškozeného,“ seznámil Večerník s fakty zločinu Josef Bednařík, zastupující tiskový mluvčí Policie ČR v Prostějově.

Zlodějna se ovšem neodehrála bez povšimnutí. Svědkem krádeže se stal pracovník firmy.

A došlo k nebývalé honičce. „Čtyřiačtyřicetiletý muž z Prostějova na pachatele narazil, když se vracel zpět do kanceláře. Poškozený si všiml, že pachatel má v ruce jeho peněženku a dává si ji za opasek kalhot. V daný moment muže začal pronásledovat, kdy mu strhl kšiltovku a sundal triko. Pachatel doběhl na ulici Legionářská, kde nasedl do vozidla Seat Ibiza bílé barvy s dalšími dvěma muži. Poškozený se chytil vozidla, ale v moment, kdy se auto rozjelo, tak se ho pustil. Majiteli vznikla škoda přes 3 300 korun,“ popsal událost Josef Bednařík.

Policie České republiky Prostějov žádá občany, kteří se v uvedenou dobu pohybovali v okolí ulic Císařské a Legionářské v Brodku u Prostějova a viděli výše uvedený incident nebo vozidlo, aby kontaktovali Policii České republiky Prostějov na bezplatnou telefonní linku 158.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...