Dobré odpoledne, dnes je úterý 21.3.2023
svátek slaví Radek,
zítra Leona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

03 rvackaNebývalý případ řešili prostějovští strážníci předminulou neděli v nočních hodinách. Po Plumlovské ulici se řítila škodovka s blikajícím modrým majákem na střeše. Osádka tohoto auta pak zastavila u místního občerstvení. To natolik vytočilo jednoho projíždějícího řidiče, že „falešné policajty“ fyzicky napadl.

„Před jednou hodinou v noci byli strážníci zkontaktováni mužem, který jim sdělil, že při řízení vozidla na ulici Plumlovská si za sebou povšiml jedoucího vozu Škoda Octavia, jak má na střeše rozsvícené výstražné světlo modré barvy. Myslel si, že jde o policisty, kteří ho chtějí zastavit a zkontrolovat. Zmíněný automobil s modrým majáčkem ovšem odbočil na parkoviště u provozovny Brutus, kde zastavil,“ sdělila Jana Adámková z Městské policie v Prostějově. „Z dalšího šetření pak vyšlo najevo, že naštvaný oznamovatel po zjištění neoprávněného užití výstražného světla toto ze střechy utrhl, shodil na zem, kde ho rozbil a udeřil muže sedícího na místě spolujezdce do obličeje, neboť ten majáček na střechu umístil a zprovoznil,“ popsala Večerníku další sled událostí Jana Adámková.

Rozlícený devatenáctiletý řidič je nyní podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku a občanskému soužití. Z protiprávního jednání je ale podezřelý i sedmadvacetiletý muž, a to za zneužití výstražného světelného zařízení modré barvy.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...