Dobré odpoledne, dnes je úterý 24.5.2022
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

03 dobromilicie_soudV červnu na autobusové zastávce v Dobromilicích cikánka spolu s dalšími brutálně napadla ženu, která její příbuznou upozornila, že by neměla před jejím synem na zastávce kouřit. Lékaři napadené diagnostikovali přetržený meniskus, po čtrnácti dnech se zjistilo, že má zpřetrhané vazy v koleně. Rovněž u ní objevili cystu.  Napadená se musela podrobit operaci, léčba se  však protáhla.  Paní byla šest týdnů v pracovní neschopnosti. Určité následky poškozená pociťuje i půl roku po útoku. Ve čtvrtek agresorka Kateřina Oláhová stanula před soudem.

Konfliktu, k němuž došlo v červnu v Dobromilicích, jsme se podrobně věnovali v červnu loňského roku. Předcházelo mu to, že třiatřicetiletá matka, která jela se sedmiletým synem do nemocnice, upozornila mladou Romku,  že by neměla kouřit na zastávce. Následně se strhla hádka, do které se zapojil i jeden muž. Nato šestnáctiletá cikánka odešla, aby si přivedla si posily. Na zastávce se najednou objevily čtyři cikánky, které ženu napadly. Kromě řevu, vulgarit a útoků pěstmi ji jedna z fúrií kopla do kolena tak, že jí poškodila meniskus.

Osudy obou žen se pak na půl roku rozešly. Zatímco agresorka Kateřina Oláhová porodila trojčata, čímž se stalo už šestinásobnou matkou, její oběť se s berlami a těžce zraněným kolenem musela belhat po doktorech. Po čtrnácti dnech navíc lékaři přišli na to, že má nejen poškozený meniskus, ale i zpřetrhané kolenní vazy. To si vyžádalo operaci a několik týdnů pracovní neschopnosti. Následně jí v koleně objevili i cystu. Třiatřicetiletá žena tak po půl roce od incidentu sice už naštěstí chodí relativně bez problémů, jisté komplikace však pociťuje dodnes.

Samotná Kateřina Oláhová u soudu popřela, že by svoji oběť kopla. Výpovědi poškozené i dalšího přímého svědka, který se napadené ženy zastal, to však vyvrací. Fakt, že se incident stal přibližně  takovým způsobem, jak jej popsala napadená, která na první pohled rozhodně nepůsobí jako primitivní rasistka, nemohla popřít ani obhájkyně Kateřiny Oláhové. Advokátka ovšem upozornila, že zpřetrhané vazy v koleně mohly souviset s tím, že poškozená byla operována až čtrnáct dní po zranění. Kvůli tomu se senát rozhodl těsně před rozsudkem předvolat ještě ošetřujícího lékaře napadené.

Z tohoto důvodu bylo jednání odročeno na konec února. Jelikož se v případě, že Kateřina Oláhová bude shledána vinnou, bude jednat o první zápis do jejího trestního rejstříku, dá se už nyní předpokládat, že útočnice vyvázne s podmínkou. Na druhou stranu je pravděpodobné, že bude muset uhradit náklady spojené s léčbou své oběti. Zcela zbytečné útrapy, kterými si po útoku musela maminka sedmiletého syna projít, jí ovšem zřejmě už nikdo nenahradí.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...