Dobrý večer, dnes je úterý 6.6.2023
svátek slaví Norbert,
zítra Iveta a Slavoj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 krajicek1Ženě přiložil ke krku nůž a přinutil ji, aby ho orálně uspokojila. Svého kamaráda ranou do hlavy omráčil a pak ho chtěl vyhodit z okna.  U Plumlovské přehrady běhal opilý mezi lidmi se sekerou v ruce a ohrožoval je. Policistovi vyhrožoval, že ho zabije. „Je to fakt magor. Když se napije, je schopen úplně všeho. Ještě štěstí, že v jednom kuse sedí...,“ shodují se všichni, kteří s osmačtyřicetiletým Pavlem Krajíčkem měli někdy co do činění.

Sedmnáctkrát trestaný Pavel Krajíček v kriminále strávil většinu svého života. Naposledy se na svobodu dostal na začátku března 2011, na svobodě však moc dlouho nepobyl. Než ho opět za krádeže opět zavřeli, stihl ještě napadnout dva své kamarády „z mokré čtvrti“. Jednoho z nich přímo v „azyláku“ praštil židlí do hlavy, když se díval na televizi. Způsobil mu tím zranění, kvůli kterým musel být hospitalizovaný v nemocnici. Nedlouho poté zase zezadu do krku píchl dalšího ze svých kumpánů. Oba útoky se naštěstí obešly bez vážnější újmy na zdraví. Přesto prostějovský soud Krajíčkovi za pokus o ublížení na zdraví dvouletý trest za krádeže o rok prodloužil.

Rozsudek však dosud není pravomocný, neboť obě procesní strany si ponechaly lhůtu pro možnost odvolání. Lidé, kteří Krajíčka znají, rozsudek většinou přivítali.

„Je to hrozný magor. Udělali jsme sice společně nějaké to loupežné přepadení, nicméně někdy jsem fakt nevěděl, co udělá v příští sekundě. Jednou mě v bytě na Kostelecké omráčil a chtěl mě vyhodit z okna. Naštěstí jsem se probral,“ vypověděl například známý prostějovský bezdomovec Martin Janeček.

Krajíček navíc podle něj u sebe neustále nosil nůž. Podle dalších známých měl jednu ženu přinutit s nožem v ruce k tomu, aby „mu ho vykouřila“... Jindy zase běhal opilý po pláži u Plumlovské přehrady a ostatní ohrožoval sekerou v ruce. Jednomu z vyšetřujících policistů pak vyhrožoval, že ho zabije. Můžeme se tedy nechat jen překvapit, co se bude dít, až se Pavel „magor“ Krajíček opět ocitne na svobodě...

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...